O nas

Wydawnictwo AJ-Press powstało w 1991 roku w Gdańsku. Od początku specjalizowaliśmy się w literaturze dla hobbystów — miłośników historii wojen i broni. Początkowo ukazywała się sztandarowa seria naszego Wydawnictwa — Monografie Lotnicze. Z czasem oferta powiększyła się i obecnie regularnie ukazuje się sześć-siedem serii, z tego część publikacji wyłącznie w języku polskim, część w wersji anglojęzycznej (Aircraft Monograph), a część dwujęzycznych — polsko-angielskie (niektóre z publikacji zawierają pełen tekst angielski, pozostałe — podpisy ilustracji). W Czechach, przy współpracy Wydawnictwa Intermodel wychodzą również czeskie wersje Monografii Lotniczych. Zdarzyło nam się nawet wydać publikację po japońsku!

Od samego początku staramy się o jak najwyższy poziom naszych pozycji. Dlatego też kolejne publikacje wzbogacamy o większą liczbę materiałów źródłowych (oryginalnych instrukcji, dokumentacji technicznych, zachowanych dokumentów).

Coraz większa część rysunków tworzona jest komputerowo, co zapewnia dużo wierniejsze odwzorowanie szczegółów i lepszą jakość druku. Współpracujemy również z najlepszymi plastykami oraz autorami. Stąd coraz większa objętość naszych książek.

Kontakt

Wydawnictwo AJ-Press
ul. Kościuszki 93/1
80-421 Gdańsk, POLAND

Zespół

Adam Jarski – redaktor naczelny

Andrzej Gumbrewicz – sprzedaż hurtowa i detaliczna, marketing

Natasza, kot pancerny, firmowa maskotka – odpowiedzialna za spanie na biurkach, bałaganienie w papierach i zwalczanie owadów. Z tego tytułu przysługuje jej wysoki dodatek żywieniowy…

Comments are closed.